Przejdź do menuPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do treściPrzejdź do menu bocznegoPrzejdź do zmiany rozmiaru czcionkiPrzełącz stronę między wersją kontrastową, a normalnąPrzejdź do strony głównej

Mapa

Gmina Trzcianka to zielony kawałek Wielkopolski! Wystarczająco daleko, by odpocząć, wystarczająco blisko, by załatwić interesy.

 

Gmina leży w północno – zachodniej części Wielkopolski, na pograniczu Pojezierza Wałeckiego i Pradoliny Toruńsko – Eberswaldzkiej, w powiecie czarnkowsko – trzcianeckim.

 

Znaczną część powierzchni gminy zajmują lasy (ponad 50%). Najpiękniejsze krajobrazowo tereny znajdują się w okolicach Doliny Noteci oraz w kompleksie lasów w Puszczy nad Drawą  zaliczanych do  obszarów Natura 2000. Krajobraz środkowej i zachodniej części gminy urozmaicają liczne jeziora. Największe tworzą rynnę ciągnącą się przez około 10 km od Smolarni po Trzciankę, są to jeziora: Straduńskie, Logo,  Sarcz  i Okunie.

 

Dzięki dogodnemu układowi komunikacyjnemu, przy drodze wojewódzkiej 178 z Trzcianki wszędzie jest blisko: 170 km do granicy z Niemcami, 170 km do Szczecina, 90 km do Poznania, 25 km do Piły i 120 km do Bydgoszczy.